Cebula od Cora Seeds

Cebula od Cora Seeds

Polska jest wiodącym producentem cebuli w Europie. Najwięcej cebuli uprawia się w województwie Wielkopolskim i na Kujawach. Właściwy dobór odmian będzie pomagał plantatorom w uzyskaniu jak najlepszej ceny. Na rynku można wyróżnić kilka pożądanych cech odmianowych.

CORA SEEDS to włoska firma nasienna specjalizująca się w hodowli, produkcji i sprzedaży nasion warzyw na rynek profesjonalny. CORA SEEDS została założona w 2006 r. i szybko zdobyła pozycję w kraju i za granicą w zakresie produkcji głównych gatunków warzywniczych m. in. cebuli!


Jakość, jakość i jeszcze raz jakość!

Celem firmy jest kreacja odmian mieszańcowych cebuli o atrakcyjniejszym wyglądzie, lepszej łusce, lepszych odpornościach na choroby i silniejszym systemie korzeniowym. Tylko określona jakość cebuli może gwarantować sukces sprzedażowy producentowi.


Odmiany do przechowywania w stylu włoskim!

Dobrej jakości łuska decyduję o możliwości sprzedaży na worek ale przede wszystkim pozwala na długie przechowywanie. Połączenie tych dwóch aspektów z wysokim plonem pozwala uzyskać najlepszy efekt ekonomiczny. Taki efekt możemy zapewnić uprawa cebul w typie amerykańskim. Wielu powie, że w przechowalni najlepiej poradzi sobie typ Rijnsburger, jest to prawda, natomiast cebule w tym typie nie plonują tak dobrze jak typy Amerykańskie. W tym segmencie nasza sztandarową odmianą jest Ambrador F1. Odmiana bardzo plenna o mocnej brązowej łusce, o bardzo dobrych właściwościach przechowalniczych. Kolejną odmianą godną uwagi jest Kalifer F1.Odmiany o czerwonej i białej łusce

W tym roku cebule o czerwonej łusce szybko znajdowały zbyt, a oferowana cena była zadowalająca. W tym segmencie rekomendujemy odmianę Fiamma F1. To wyjątkowa odmiana o kulistym kształcie i atrakcyjnym wyglądzie. Cebula bardzo plenna, charakteryzująca się dobrym przechowywaniem. Bardzo ładne wybarwienie oraz pojedynczy stożek wzrostu doceniane są na świeżym rynku.  Kolejną odmianą o czerwonej łusce wartą polecenia jest Lisa F1. Odmiany o białej łusce to nadal w Polsce ułamek produkcji. W tym segmencie polecamy odmiany Lyrika F1 i White opera F1.Odmiany typu Włoskiego

Odmiany typu włoskiego charakteryzują się ciemno brązowym kolorem łuski. Cebule wyrównane idealne na świeży rynek i do przechowywania. Te odmiany wytwarzają 4-5 warstw mocnej, dobrze przylegającej łuski. Na polskim rynku ten typ cebuli to nowość, ale unikalny wygląd może być atrakcyjny dla wymagających konsumentów. W naszym portfolio odmiany w typie Włoskim to Lamyca F1 i Elenka F1.