Rol-SpecRol-SpecRol-SpecRol-SpecRol-Spec
Rol-SpecRol-SpecRol-SpecRol-SpecRol-Spec
Rol-SpecRol-SpecRol-SpecRol-SpecRol-Spec

Panel klienta

Nasza firma

Firma Rol-spec powstała w 1997 r . Początkowo zajmowała się dystrybucją biologicznych preparatów do ochrony roślin z firmy Koppert . Z czasem  rozszerzała swoja ofertę o inne produkty dla ogrodników , oraz ewoluowała w kierunku doradzctwa uprawowego .....

Oferta firmy

Bio-Filtr

Bio-filtr – jest to system do oczyszczania wody (pożywki) pochodzącej z drenażu w produkcji szklarniowej (hydrponicznej) , w celu ponownego użycia jej do fertygacji .
Jest to filtr oparty na zasadzie biologicznego oczyszczania wody.
System ten stwarza optymalne warunki dla rozwoju bakterii aerobowych, głownie Pseudomonas sp. Bakterie te rozkładają cały materiał organiczny włącznie z grzybami patogennymi i wirusami do minerałów.
Doświadczenia z Bio-filtr były przeprowadzone przez Dr.Wilemina Runia w stacji naukowo-badawczej w Naaldwijk w Holandii w 1996. Badania wykazały, ze filtr ten usuwa Pythium sp. i Phytophtora sp. w 100%; Fusarium sp. w 98.2% i TMV wirus w 98.5% W przeciwieństwie do innych systemów oczyszczających jak np. UV, pasteryzatory czy ozonowanie, Bio-filtr usuwa tylko patogeny i sprzyja rozwojowi pożytecznych mikroorganizmów. Dzięki temu przywraca on równowagę biologiczną w strefie korzeniowej roślin. Bio-filtr wzbogaca również wodę drenażową w tlen. Bio-filtr jest bardzo prosty w użyciu i nie wymaga żądnego specjalnego traktowania pożywki pochodzącej z drenażu, przed jej filtracją.


 

Doradztwo online Handel nasion
Wszelkie prawa zastrzeżone(c)