Rol-SpecRol-SpecRol-SpecRol-SpecRol-Spec
Rol-SpecRol-SpecRol-SpecRol-SpecRol-Spec
Rol-SpecRol-SpecRol-SpecRol-SpecRol-Spec

Panel klienta

Nasza firma

Firma Rol-spec powstała w 1997 r . Początkowo zajmowała się dystrybucją biologicznych preparatów do ochrony roślin z firmy Koppert . Z czasem  rozszerzała swoja ofertę o inne produkty dla ogrodników , oraz ewoluowała w kierunku doradzctwa uprawowego .....

Oferta firmy

4.BIOLOGICZNE ZWALCZANIE MSZYC

Mszyce

Do zwalczania mszyc stosujemy:

ERVIBANK (pojemniki z mszycami zbożowymi na zbożu),

APHIPAR (Aphidius colemani)

APHIDEND (Aphidoletes aphidimyza)
Aby prawidłowo zastosować powyższe entomofagi konieczna jest znajomość gatunku mszyc występujących w uprawie. W uprawie ogórka zazwyczaj występuje problem z mszycami małymi: brzoskwiniową i ogórkową.
Metoda zapobiegawcza:
• Na początku uprawy zastosować APHIBANK w liczbie 1 pojemnik/1000m2, a następnie dostawiać nowe “banki” co dwa tygodnie.
• Po tygodniu od wprowadzenia „banków” – gdy zboże podrośnie i zwiększy się populacja mszyc – należy wprowadzić APHIPAR (na mszyce małe takie jak ogórkowa i brzoskwiniowa) w ilości 2 opakowania na hektar. APHIPAR wprowadzamy do momentu pojawienia się spasożytowanych mszyc w „bankach”. Parazytoidy rozwijające się na zasiedlonych „bankach” będą zasiedlać kolejno dostawiane. • W przypadku wystąpienia nadpasożytnictwa należy zastosować APHIDEND w ilości 0,5-1 szt./m2.
• Jeśli liczebność mszyc wzrasta, dodatkowo wprowadzić APHIPAR w ilości 0,5-1 szt./m2 trzykrotnie co tydzień oraz w ogniska - APHIDEND w ilości 2-10 szt/m2 trzykrotnie co tydzień, w zależności od wielkości populacji szkodnika. Preparat APHIDEND stosuje się do zwalczania wielu gatunków mszyc, szczególnie wtedy, gdy występują w koloniach. Metoda interwencyjna:
• Natychmiast po zauważeniu pierwszych mszyc w zależności od ich gatunku wprowadzić dostateczną ilość pasożytniczych błonkówek Aphidius colemani (APHIPAR) trzykrotnie co tydzień – 1 opakowanie 250 szt. na 1000m2.
• Dla uzupełnienia działania APHIPAR wprowadzić Aphidoletes aphidimyza (APHIDEND) w ilości 1-10 szt./m2 co tydzień w zależności od wielkości populacji szkodnika tylko w miejsca silnie porażone.

Doradztwo online Handel nasion
Wszelkie prawa zastrzeżone(c)