Rol-SpecRol-SpecRol-SpecRol-SpecRol-Spec
Rol-SpecRol-SpecRol-SpecRol-SpecRol-Spec
Rol-SpecRol-SpecRol-SpecRol-SpecRol-Spec

Panel klienta

Nasza firma

Firma Rol-spec powstała w 1997 r . Początkowo zajmowała się dystrybucją biologicznych preparatów do ochrony roślin z firmy Koppert . Z czasem  rozszerzała swoja ofertę o inne produkty dla ogrodników , oraz ewoluowała w kierunku doradzctwa uprawowego .....

Oferta firmy

3.BIOLOGICZNE ZWALCZANIE PRZĘDZIORKÓW

Przędziorki
  
Do zwalczania przędziorków stosuje się następujące preparaty:

SPIDEX (drapieżny roztocz Phytoseiulus persimilis),

SPIDEND (muchówka Feltiella acarisuga)

SPICAL-PLUS (Amblyseius californicus)
• Bardzo istotne znaczenia ma dokładna lustracja roślin, pozwalająca na wczesne wykrycie ognisk występowania szkodnika. Przędziorki najczęściej pojawiają się na chwastach i w najcieplejszych miejscach o niskiej wilgotności powietrza. Miejsc występowania przędziorka należy również szukać w miejscach gdzie wystąpił on w minionym sezonie. Tam można spodziewać się pierwszych samic po przezimowaniu.
• W celu likwidacji zimujących samic przędziorka należy wykonać oprysk preparatem chemicznym np. Pyranica.
• Natychmiast po zauważeniu pierwszych ognisk przędziorka wprowadzać preparat SPIDEX w dawce 10-20szt./m2 (jedno opakowanie na 200-100m2) w ognisko oraz na sąsiednie rośliny 3-6 szt/m2 (jedno opakowanie na 700-400m2)
• Przez cały okres produkcyjny należy kontrolować ogniska i w razie potrzeby, (jeśli populacja P. persimilis jest nie dość rozwinięta) uzupełniać dawki w ilości 3 szt/m2 co tygdzień.
• Uzupełniająco można zastosować preparat SPIDEND 4 opakowania/ha wprowadzić w ogniska przędziorka). Zaletą tego entomofaga jest łatwość przemieszczania się w uprawie. W przypadku wystąpienia dużej ilości przędziorków zastosować preparaty Nissorun + Pyranica.

Doradztwo online Handel nasion
Wszelkie prawa zastrzeżone(c)