Rol-SpecRol-SpecRol-SpecRol-SpecRol-Spec
Rol-SpecRol-SpecRol-SpecRol-SpecRol-Spec
Rol-SpecRol-SpecRol-SpecRol-SpecRol-Spec

Panel klienta

Nasza firma

Firma Rol-spec powstała w 1997 r . Początkowo zajmowała się dystrybucją biologicznych preparatów do ochrony roślin z firmy Koppert . Z czasem  rozszerzała swoja ofertę o inne produkty dla ogrodników , oraz ewoluowała w kierunku doradzctwa uprawowego .....

Oferta firmy

1.BIOLOGICZNE ZWALCZANIE WCIORNASTKÓW

Wciornastki

Wciornastki zwalczamy stosując następujące preparaty:

THRIPEX (drapieżny roztocz Amblyseius cucumeris),

(Swirski mite)
THRIPEX-PLUS (torebki – mini-hodowle, wszystkie stadia rozwojowe A. cucumeris).
• Jeśli wciornastek wystąpi na rozsadzie należy wykonać oprysk likwidujący szkodniki (np. Vertimec) aby rozpocząć produkcję wolną od szkodników. Nasadzenia zimowe:
• W 3-4 tygodniu po posadzeniu roślin na miejsca stałe należy zacząć rozwieszać minihodowle THRIPEX-PLUS (wszystkie stadia rozwojowe A .cucumeris) w ilości 1 saszetka na 3 rośliny. Stosowanie minihodowli powtarzać co 5-6 tygodni. Jest to podstawowy zabieg prewencyjny w biologicznym zwalczaniu wciornastka.
Zamiast THRIPEX-PLUS można użyć SWIRSKI-MITE-PLUS, jeśli w uprawie jest mączlik. Uprawa wiosenna, letnia i zimowa:
• W 3-4 tygodniu po posadzenia roślin na miejsca stałe należy rozwiesić SWIRSKI-MITE-PLUS (minihodowle A. Swirski) w ilości 1 saszetka na 3 rośliny co 5-6 tygodni.
• W okresach dużego nasilenia szkodnika (uszkodzenia roślin, odchody, wciornastki odłowione na tablice lepowe) należy wprowadzić preparat THRIPEX (dorosłe A. cucumeris) na zaatakowane rośliny w ilości 100 sztuk/m2. Wysypać niewielkie kopczyki THRIPEX na maty po przeciwnej stronie niż kapilary lub do pudełeczek dozujących DIBOX, w miejscach występowania wciornastka.

Doradztwo online Handel nasion
Wszelkie prawa zastrzeżone(c)